V Egyptě zemřela česká turistka. Případ Petr Kramný znovu ožívá. Přibývá záhadných úmrtí v hotelových resortech u Rudého moře

V Egyptě zemřela česká turistka. Případ Petr Kramný znovu ožívá. Přibývá záhadných úmrtí v hotelových resortech u Rudého moře
16 / 10 / 2019, 22:15

V hotelu na dovolené v Egyptě údajně zemřela česká turistka, podrobnosti zjišťujeme. Příčina smrti zatím není jasná. Případ na první pohled připomíná kauzu, ve které dostal 28 let vězení turista Petr Kramný, který měl v roce 2013 zavraždit elektrickým proudem v hotelu v Hurghadě proudem manželku a dceru. Mnoho odborníků však považuje případ za zmanipulovaný.

Záhadná úmrtí turistů

Záhadných úmrtí v Hurghadě přibývá a vzhledem k destinaci se týkají především českých a britských turistů. Za nejčastější příčinu smrti bývá označováno selhání srdce, nebo otrava neznámou látkou, „bakterií z klimatizace“.

V březnu 2018 zemřel během pobytu v egyptském letovisku Hurghada český turista (†39). Byl na dovolené s manželkou a dvěma dětmi. U muže a jeho syna (6) se nejprve objevily vysoké horečky a následně problémy s dýcháním. Muž zemřel při převozu do nemocnice. Podle egyptské pitvy zemřel na selhání srdce.

Podobné symptomy popisoval i Petr Kramný, egyptská pitva prokázala dehydrataci organismu a otravu. Česká policie však této verzi nevěřila a při následné repitvě znalci odebrali vzorky a pak s půlročním zpožděním označili jako příčinu smrti elektrickým proudem, tedy vraždu. Silná skupiny odborníků však tuto verzi označuje za zcela nesmyslnou.

John Bok o kauze Kramný zde:

//www.securitymagazin.cz/krimi/john-bok-kauza-kramny-neni-justicni-omyl-ale-justicni-zlocin-1404062666.html

Letos v lednu zemřeli na dovolené v Hurghadě dva dánští turisté. Příčina smrti obou mužů neznámá, ale je zde podezření, že byli otráveni, nebo snědli zkažené jídlo. Egyptská strana označila jako možnou příčinu smrti "bakterii z klimatizace".

V roce 2018 zemřeli v Hurghadě britští manželé John a Suzan Cooperovi. V hotelovém pokoji je našla jejich dcera. Příčina smrti neznámá, spekuluje se o otravě kysličníkem uhelnatým. Oba zemřeli v rozmezí 30 minut. Později egyptská strana upřesnila, že zemřeli na otravu neznámou látkou.

Britská vláda učinila 13 neúspěšných pokusů o získání dokumentů z Egypta ohledně smrti manželů Cooperových, včetně setkání za účasti ministrů zahraničních věcí a cestovního ruchu země. Britští lékaři vyjádřili podezření na smrti kvůli zkaženému jídlu.

Srovnáme - li to s kauzou Kramný, pak by stačilo předvolat k soudu egyptského patologa Dr. Nagiho, který i přes naléhání české strany kategoricky vyloučil elektrický proud jako příčinu smrti Moniky a Kláry.

O smrti Cooperových jsme psali zde:

//www.securitymagazin.cz/krimi/smrt-v-egypte-pripad-kramny-se-opakuje-na-dovolene-v-hurghade-zemrel-za-zahadnych-okolnosti-manzelsky-par-nasla-je-dcera-1404061224.html

V roce 2018 zemřel v Egyptě turista z Velké Británie David Humphries (†62). Hrál si v bazénu hotelového komplexu s vnoučaty, pak si lehl na lehátko a zemřel. Podle jeho příbuzných byl vždy zdravý jako rybička, na nic si předtím nestěžoval, ani na problémy se srdcem, sportoval.

O úmrtí turisty u bazénu jsme psali zde:

//www.securitymagazin.cz/krimi/dalsi-zahadna-smrt-v-hurghade-turista-vylezl-z-bazenu-a-zemrel-pri-pitve-se-ztratily-jeho-organy-maskoval-tak-egypt-otravu-1404061719.html

Loni zemřela dovolené v Hurghadě britská turistka Alison Sonnexová (†62) na údajné srdeční selhání. Vyjádření jejího manžela pro Daily Mail: "Nepřijímám, že moje žena zemřela na přirozené příčiny. Bylo jí teprve 54 let a byla zdravá. Mám pocit, že to, co se stalo, když zemřela moje žena, je snaha nějakým způsobem zakrýt." 

Za stejně podezřelých okolností zemřela letos britská turistka Sarah Connorová. Večer měla průjmy a zvracení, ráno nalezena mrtvá, příčina smrti dosud nezjištěna.

 

Autor: hop

Tagy článku