V Evropě máme čekat až 77 milionů uprchlíků. Stěhování národů bude pokračovat desítky let

V Evropě máme čekat až 77 milionů uprchlíků. Stěhování národů bude pokračovat desítky let
11 / 07 / 2016, 12:45

Evropští demografové varují před tím, že co se z dnešního pohledu jeví jako svou rozsáhlostí bezprecedentní stěhování národů, je jen začátkem velmi dlouhého procesu, v rámci kterého může během příštích desetiletí do Evropy přijít až 77 milionů lidí z Afriky a Blízkého východu.

Roční příbytek v počtu obyvatel Evropy přicházejících z okolního světa se má v průběhu nadcházejících dvaceti let udržovat na současné úrovni, tedy zhruba kolem milionu nových imigrantů ročně. O údaje Eurostatu se ve svém článku opírá americký Washington Post. Informaci dnes zveřejnil server parlamentnilisty.cz

Evropu čeká příliv až deseti milionů uprchlíků. Jde do tuhého.

Křivka by měla poté výrazně narůst v roce 2036, kdy byl měl roční příliv migrantů do Evropy dosáhnout počtu 1,5 milionů osob. Pokud se dosavadní trend udrží, k poklesu nedojde až do roku 2069. V tomto roce by se měla podle odhadů statistiků Evropa stát novým domovem již pro 77 milionů lidí. Tyto údaje se týkají v součtu všech 28 členských států EU a Islandu, Norska a Švýcarska.

V roce 2080 by pak podle předpokladů měla evropská populace – jen díky imigraci – narůst o 121 milionů lidí. Výsledkem by tak tedy byla kulturně mnohem heterogennější Evropa, než tomu je doposud.

Například počet evropských křesťanů by se do poloviny 21. století měl snížit o 18 procent na 454 milionů, uvádí výzkumné centrum Pew. Naopak počet evropských muslimů by se měl zdvojnásobit na 71 milionů.

Velká Británie a Rakousko se chtějí inspirovat Austrálií

Kvůli tomu, že dosavadní pokusy evropských států zamezit imigraci se nesetkaly s kýženými výsledky, některé z nich, jako Velká Británie a Rakousko, se po inspiraci poohlížejí v zemi, kde i přes vysoký počet přicházejících migrantů se zdá, že vše funguje podle předem připraveného plánu.

Rakouský ministr zahraničí má řešení uprchlické krize. Příkladem je Austrálie

Řeč je samozřejmě o Austrálii; o zemi, do které každé 2 minuty a 36 vteřin zamíří nový imigrant a kterou z 28 % tvoří lidé, kteří se narodili v jiné zemi.

Rovněž populace Austrálie narůstá mnohem vyšším tempem, než by tomu docházelo přirozenou cestou. Austrálie na své území ovšem nepouští jen tak každého. V rámci jejího bodového systému australská vláda do země vpouští jen ty lidi, jejichž znalosti a kompetence jsou potřeba na australském pracovním trhu. Takový systém se začíná velmi líbit zejména politikům v Londýně a Vídni, kteří mají s imigrací velké problémy.

Po příjezdu do Austrálie jsou noví „osadníci“ rozdělení do dvou kategorií – imigranti a uprchlíci. V uplynulém roce Austrálie přijala kolem 190 000 imigrantů, z nichž 32 % byly děti, rodiče nebo jiní rodinní příslušníci australských obyvatel. Zbylých 68 % byli vysoce kvalifikovaní migranti, kterým se povedlo získat dostatek bodů, aby mohli do země přijet.

Body jsou migrantům udělovány na základě jejich věku, vzdělání, pracovní zkušenosti a znalosti anglického jazyka. Nejvíce žádanými jsou uchazeči ve věku od 25 do 32 let. Vyhledávané odborné zaměření se často mění v závislosti na potřebách australské ekonomiky.

Austrálie nepřijme žádné nové uprchlíky. Jsou rizikem pro národní bezpečnost

 

Tagy článku