V Evropě roste nebezpečí teroru. Máme se připravit na válku. Kritika EU roste.

V Evropě roste nebezpečí teroru. Máme se připravit na válku. Kritika EU roste.
Autor: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
13 / 06 / 2015, 19:45

Iluze o bezpečné a svobodné Evropě jsou pryč. To jsou závěry mezinárodní konference Duha nestability a bezpečnost Evropské unie, která se konala v pátek v Praze.

Informaci zveřejnily Parlamentnilisty.cz. Z celého článku vybíráme část textu (redakčně upraveno).

V Evropě bude čím dál víc imigrantů, smiřte se s tím.

Působení islámského státu má a bude mít dopad na celý svět. Poroste počet migrantů, což povede k vzestupu extrémistických hnutí v evropských zemích. IS se nepodaří porazit po několik generací, protože IS funguje jako "normální" stát s vlastní infrastrukturou, vládní administrativou, vybírá daně, obchoduje, má armádu. Jednotlivé evropské země prý musí být připraveny vzdát se části své svrchovanosti ve společný prospěch EU, třeba pod hlavičkou NATO. Působnost IS v severní Africe a na Blízkém východě způsobí další rozpad existujících společenských a státních struktur, a povede k dalšímu zvýšení nestability a chaosu v bezprostředním okolí Evropy. Tato krize se bude týkat až padesáti pěti milionů lidí.

"Bude nás to stát strašně moc peněz"

To řekla velvyslankyně Evropské unie v Iráku Jana Hybášková právě v souvislosti s aktivitami IS. Konflity a následná migrace obyvatel bude podle ní "vázat naše (i evropské) vojenské a bezpečnostní síly". Další řečníci uvedli, že Evropa není jednotná, a že by měla mít jednu ústřední zpravodajskou službu, jako mají Spojené státy - CIA (!). 

Předseda výboru pro obranu: Budeme navrhovat navýšení peněz na kontrolu hranic proti imigrantům.

Pouze náklady na posílení příslušných policejních složek nás budou stát 4,5 miliardy a to doposud nebylo ještě dorovnáno razantní snížení platů bezpečnostních sborů za minulé vlády. Další náklady nás bude stát provoz uprchlických táborů, sociální dávky, svůj díl si odnesou i neziskové organizace, které budou uprchlíkům poskytovat podpůrné služby. Pozn. redakce.

Evropa je ohrožena terorismem jako nikdy ve své historii

Podle náměstka ředitele EUROPOLU generála Oldřicha Martinů je nebezpečí terorismu v Evropě velmi vysoké, protože se sem vracejí lidé s výcvikem, kteří bojovali na straně islámského státu. Generál Jean-Marie Clament z francouzského ministerstva obrany se obává teroristů, kteří přijdou spolu s migranty, toto riziko považuje za realistickéNavíc je už teď jasné, že islámský stát přinesl do chaosem zmítaného arabského světa určitý díl stability, a to je velmi nebezpečné zjištění.

Evropská unie zneužila bezpečnostní rizika k posílení vlastních kompetencí

Ředitel odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra Tomáš Haišman uvedl, že Evropě hrozí příliv až milionu utečencůKritizoval EU, že o přerozdělování rozhoduje pouze centrum, navíc Evropská komise vůbec nebere v úvahu utečence, kteří přicházejí do střední a východní Evropy, například do Maďarska, z pevninské části na Balkáně nebo východní trase či Ukrajiny. „Nemám jistotu, že Evropská komise zastává pravou pozici. Rozhodla se, že využije tuto situaci k posílení vlastních kompetencí bez spolupráce s národními státy. Přešlo se z pozice kooperace národních států k centrálnímu řízení z Bruselu.“ 

Naplnily se tedy, bohužel, předpovědi, které jsme uváděli v našich článcích na přelomu roku. Nekonzistentní, nejasná politika EU, zmítaná pseudohumanitou a politickou korektností, je také jedním z důvodů, proč do Evropy míří statisíce a možná miliony utečenců. Evropské orgány daly najevo, že jsou slabé a zmítané vnitřními problémy. Na rozdíl od Evropy se vypořádala s vlnou nelegálních přistěhovalců velice rychle a efektivně například Austrálie . Na toto téma připravujeme zajímavý článek.

Zdroj: Parlamentnilisty.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace