V Evropě začalo řádění ,,psychicky nemocných lidí"

V Evropě začalo řádění ,,psychicky nemocných lidí&quote;
Autor: redakční databáze|Popisek: noviny
07 / 08 / 2016, 19:30

Český mediální mainstream ukázal svou licoměrnou tvář: poslední teroristické útoky jsou podle něho dílem psychicky vyšinutých jedinců. K čemu ale ta hyperpolitická korektnost?

KOMENTÁŘ

Už jste si toho asi také všimli. Poslední útoky v Belgii, ale i ty předešlé má na svědomí duševně nemocný jedinec. Obvykle při útoku halasně řve ,,Alláhu akbar!", což v žádném případě nemá nic společného s islámem a dokonce ani s migrací. Tuzemský mediální mainstream se však nadále drží zhoubného, ale dnes již značně zprofanovaného hesla politické korektnosti. Útoky mají však společného jmenovatele - a tím právě islám (bohužel) je. Nedokážu si představit, že by podobné útoky spáchal duševně nemocný křesťan či buddhista.

Viděli jsme na vlastní oči v případě mačetového útoku v belgickém Charleroi, jak se naše největší zpravodajské servery doslova předháněly v tom, jak ,,nenapsat", že útočník byl muslimské víry. Ale proč také? Tato média se nám naopak snaží podprahově vnutit teorii o tom, že útoky jsou jaksi náhodné, nemají žádného společného jmenovatele a jde čistě o náhody, skutky psychicky nemocných lidí, kteří ale při svých útocích ,,náhodně" křičí Alláhu akbar.

Je jasné, že existuje v současné době pouze nepatrné procento šance, že by mačetový či jiný útok spáchal vyznavač křesťanské víry či například hinduista. Ti, kdo páchají tyto útoky, jsou v drtivé většině islámské víry, což už není náhoda. A kamuflovat to za nálepku ,,duševně nemocného jedince" dnes již nemůže ve veřejném prostoru obstát.

Politická hyperkorektnost mediálního mainstreamu je dokonce tak kontraproduktivní, že si stačí přečíst diskuse pod články. Ty mají zcela opačný efekt než ten, jaký naše největší zpravodajské servery chtějí dosáhnout - uvěřit tomu, že útoky jsou náhodnými útoky duševně strádajících lidí v rámci politické hyperkorektnosti, která se z podstaty věci nemůže negativně dotknout rasy, víry či jiného přesvědčení.

V tomto případě však náš mediální mainstream svou úlohu nezvládl. Nesprávně totiž pojmenoval příčiny současného stavu evropského ,,válečného bojiště". Naopak zavádí překonané kategorie a dávkuje svým čtenářům a posluchačům snůšku polopravd, omylů a záměrně zavádějících informací. V jednom se ale mýlí - lidi chtějí znát skutečné příčiny událostí, které nyní paralyzují Evropu a od mainstreamu se pomalu odvracejí.

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace