V Helsinkách najel řidič do lidí, jeden mrtvý a čtyři zranění. Řidič byl ve ,,zmateném stavu, prohlásila policie

V Helsinkách najel řidič do lidí, jeden mrtvý a čtyři zranění. Řidič byl ve ,,zmateném stavu, prohlásila policie
Popisek: automobilová nehoda
28 / 07 / 2017, 20:00

V centru finského hlavního města Helsinek najel řidič do skupiny lidí. Na místě zemřel jeden člověk a další čtyři osoby utrpěly zranění. Příčina neštěstí zatím není známa, informovala agentura Reuters.

Finská policie řidiče vozu na místě zadržela. V okamžiku neštěstí podle ní byl očividně pod vlivem alkoholu či jiné omamné látky. Na twitteru policie uvedla, že byl řidič "ve zmateném stavu" a zatím nebyl schopen výslechu.

Podle finské veřejnoprávní televize Yle je řidič ,,Fin ve věku kolem padesáti let".

Čtyři osoby s různými druhy zranění záchranáři převezli do nemocnice, informovala agentura Reuters.

K incidentu podle finských médií došlo na ulici Lönnrotikatu, necelých pět metrů od helsinské katedrály, dominanty finské metropole. Místo neštěstí policie uzavřela.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.