V Hondurasu zadrželi šest Syřanů s falešnými pasy. "Jsme uprchlíci."

V Hondurasu zadrželi šest Syřanů s falešnými pasy. &quote;Jsme uprchlíci.&quote;
Autor fotografie: google.cz/maps|Popisek: "Jsem uprchlík" tvrdí Syřan s falešným pasem
19 / 11 / 2015, 09:45

USA se obávají, že by se potencionální teroristé mohli dostat do země přes mexicko-americkou hranici.

Honduraská policie ve středu 18. listopadu uvedla, že v průběhu posledního týdně zadržela už šest Syřanů s falešnými řeckými pasy a vyměněnými fotografiemi. Do země se dostali z Kostariky a mířili k hranicím se sousední Guatemalou. Podle honduraských novin La Prensa se jednalo o muže ve věku 23 až 33 let.

"Dostali jsme informaci od zahraničních tajných služeb, že pět Syřanů se ilegálně dostalo přes Turecko a Řecko a pokračovalo přes Brazílii, Argentinu a San Jose v Kostarice, a byli zatčeni na mezinárodním letišti v Tegucigalpě," uvedl mluvčí policie a dodal, že se jednalo o "Syřany, bez vazeb na islámistické teroristy, kteří zaútočili v Paříži." Šestého Syřana vrátily minulý pátek do Salvadoru, odkud přiletěl bez platných dokladů.

Všichni Syřané neuměli ani slovo řecky, což potvrdili řečtí diplomaté. Není to první případ, kdy byly v nejen v Hondurasu, ale i v Paraguayi zadrženi podezřelí Syřané s falešnými řeckými pasy. Bezpečnostní složky po celém světě jsou v pohotovosti, protože existuje podezření, že se do Evropy dostávají mezi migranty i bojovníci IS.

James Risch, republikánský senátor z amerického státu Idaho, popsal podmínky, za nichž bylo pět Syřané odhaleno za "velmi, velmi podezřelé," a obává se, že by se teroristé mohli do USA dostat přes "velmi porézní" mexicko-americkou hranici.

Zdroj: Deutsche Welle

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace