V indickém KFC si můžete vyrobit vlastní dron

V indickém KFC si můžete vyrobit vlastní dron
Autor fotografie: ???|Popisek: Bude dron z KFC vypadat takto?
24 / 01 / 2018, 12:00

Mezinárodní řetězec rychlého občerstvení KFC často vymýšlí zvláštní předměty, kterými se snaží na svoji firmu upozornit. Dříve to byla svíčka s typickou vůní zdejšího masa nebo anti-internetový stan. Nyní KFC přišlo s krabicí na kuřecí křidélka, ze které si postavíte funkční dron. Zatím jen v Indii.

Z každé zemi se menu v KFC mírně odlišuje, v Indii řetězec prodává typ křidélek, které nazývá smoky grilled. Pokud si tato křidélka koupíte ve vybraných provozovnách mezi 25. a 26. lednem, dostanete je ve velmi speciální krabici. Právě z této krabice totiž bude možné dron sestavit.

psali jsme: Nový bojový dron s kolmým startem pro americkou námořní pěchotu

Firma svoji novinku nazývá KFO, neboli Kentucky Flying Object. Dron, který člověk sestaví, se připojuje přes Wi-Fi k mobilu, přes který se také ovládá. Všechny součástky, včetně křídel, motoru a základní desky s 380mAh baterií jsou přiložené v krabici. Je zde i manuál. Aplikace na ovládání je dostupná jak na Android, tak na iOS, uvedl na svém webu www.zive.cz.

psali jsme: Koncern Kalašnikov představil horkou novinku: ,,Tichý" špionážní dron

Tento produkt bude v restauracích k dostání jen pro prvních 24 zákazníků. Firma ale slíbila, že ji bude prodávat i na svém webu. Pokud po KFC dronu hodně toužíte a mrzí vás, že se nenacházíte v Indii, je dost pravděpodobné, že věc se časem objeví na eBay a podobných stránkách.

Firma už v minulosti několik předmětů technického rázu představila. Většinu z nich ale stejně jako dron prodávala jen v Asii. Jednalo se například o krabici, kterou šlo přeměnit na bluetooth herní kontroler, nebo speciální Huawei smartphone, který oslavoval výročí otevření řetězce v Číně. 

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.