V iráckém Ramádí nalezen hromadný hrob. Islámisté zavraždili přes 40 civilistů

V iráckém Ramádí nalezen hromadný hrob. Islámisté zavraždili přes 40 civilistů
Autor fotografie: YouTube/screenshot/CCTV+
04 / 01 / 2016, 18:30

Bitva o Ramádí pokračuje, islámisté bojují ještě v okrajových částech města.

Irácká armáda za podpory koaličního letectva 28. prosince vstoupila do centra Ramádí, které do té doby kontroloval IS. Boje ale stále pokračují v okrajových částech města, zejména severně a východně od centra. Dnes oznámil mluvčí Rady guvernérů, že vojáci nalezli ve městě hromadný hrob s těly asi 40 civilistů a není zřejmě jediný. 

"Jakmile se našim vojenským silám podaří úplně vyčistit město od IS, určitě objevíme další hroby," uvedl pro NBC NEWS. Podle něj se asi 600 rodinám podařilo uprchnout z města, ještě když bylo pod kontrolou islámského státu, ale neznámý počet civilistů byl zajat a bojovníci IS je "používali jako lidské štíty."

Ramádí je střediskem rozlehlé provincie Anbár, jejíž velkou část mají radikálové stále pod kontrolou. Dobytí města se považuje za předpoklad postupu na severoirácký Mosul, který IS obsadil bez boje v červnu 2014.

Postupně se daří irácké armádě zachráněné civilisty evakuovat z města.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.