V Iráku zajali 40 islamistických radikálů

V Iráku zajali 40 islamistických radikálů
Popisek: Obyvatelé Ramádí se radují. Armáda zatlačuje IS, podařilo se už zajmout na 40 islamistů
25 / 12 / 2015, 12:45

VIDEO/Podívejte se na video, jak obyvatelé Ramádí vítají iráckou armádu. Iráčan Haidar Sumeri zveřejnil na twitteru také informace o tom, že armáda zajala na 40 džihádistů.

Oficiální informace hovoří o tom, že bitva o Ramádí pokračuje a armáda postupuje. Ramádí v květnu letošního roku dobyl Islámský stát, když šikovně využil písečné bouře a v nastalém zmatku extrémisté obsadili město. Když totiž bouře ustala, byly už těžké boje v pokročilé fázi, takže si letectva spojenců netroufala zasahovat, protože se nedaly jasně odlišit pozice nepřátelských jednotek od spojeneckých.

Od tohoto úterka se snaží irácká armáda získat Ramádí zpět a podle informací na sociálních sítích, zveřejněných přímo Iránci, občané vojáky vítají jako "hrdiny". Iráčan Haidar Sumeri zveřejnil na twitteru informaci, že iráckým tajným službám se povedlo zadržet a uvěznit 40 radikálů hnutí IS - "skvělý výsledek", komentuje Sumeri.

Na youtube se zase objevilo video, které ukazuje jásající davy, které oslavují "osvobození" Ramádí.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.