V Íránu se zřítilo letadlo s 66 lidmi na palubě

V Íránu se zřítilo letadlo s 66 lidmi na palubě
18 / 02 / 2018, 10:45

Teherán - Íránské dopravní letadlo s 66 lidmi na palubě se dnes zřítilo na jihozápadě země. S odvoláním na záchranné složky o tom informovala íránská média. Podle mluvčího společnosti Iran Aseman Airlines, které letoun patří, nehodu nikdo nepřežil. Úřady se zatím k nehodě nevyjádřily.

Stroj ATR-72 letící na vnitrostátní lince mířil z metropole Teheránu do města Jásúdž na jihozápadě Íránu. K havárii došlo zhruba 480 kilometrů od hlavního města, u města Semirom v provincii Isfahán, uvedla agentura AFP . Na místo byly vyslány záchranářské týmy.

Podle státní televize PresTV bylo na palubě 60 cestujících a šest členů posádky.

V místě neštěstí bylo podle médií špatné počasí, zejména mlha. Zpravodajský sever BBC uvádí, že právě kvůli mlze nemohl v místě přistát záchranný vrtulník.

Na technickém stavu íránských dopravních letadel se podepsaly dlouholeté mezinárodní sankce, k leteckým nehodám tak v Íránu podle agentury AP dochází pravidelně.

Autor: ČTK

 Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Tagy článku