V islámu jsou velmi silné prvky násilí, není to žádné bratrské a přátelské náboženství

V islámu jsou velmi silné prvky násilí, není to žádné bratrské a přátelské náboženství
Popisek: Poprava křesťanů IS v Egyptě
27 / 07 / 2016, 13:00

Uvedl v České televizi Milan Badal, ředitel odboru vnějších vztahů z pražského Arcibiskupství.

 

Ve vysílání veřejnoprávní České televize 26. července (začíná na 14:40) se k teroristickému útoku ve francouzském kostele vyjádřil ředitel odboru vnějších vztahů pražského Arcibiskupství Milan Badal. Na dotaz redaktora odpověděl (pozn. red.: nejde o doslovný překlad):

"To bohužel není nic jiného než výsledek dlouhotrvajícího vývoje ve Francii i v Evropě. Jen v roce 2016 došlo ke 467 útokům na křestanské kostely. Média i politici o tom mlčí z důvodu politické korektnosti. A (včerejší útok) to je výsledek mlčení a zastírání pravdy....Dokonce ani dvě hodiny po útoku nechtěla francouzská vláda uvést, že obětí byl kněz, ačkoliv o tom všichni věděli. Stejné je to v případě rozdělování špatného islamismu a úžasného islámu. Nalejme si čistého vína, je to naprosto jinak. To jsou jen řeči, které mají dodat odvahu těm, kdo nás tady budou dál a dál terorizovat."

"Ty neustálé řeči, že "musíme být solidární...všichni jsme v šoku...musíme se semknout", to jsou jen řeči politiků, ve skutečnosti se neděje nic....Islám se ve středověku dostal přes celý Pyrenejský polostrov a až u Vídně ho zastavil Jan Sobieski."

Na upozornění redaktora, že i katolická církev má ve své historii násilí a zda to není o úhlu pohledu, odpověděl Milan Badal:

"Ne, to není o úhlu pohledu, ale o způsobu, jaké mají ti lidé hodnoty a jak přistupují k životu. Je skandální tímhle kamuflovat, že jsou všichni hodní, a jen tu a tam někdo z nich náhodou zaútočí ...
Bohužel v islámu převažují radikalizující se prvky, které znovu a znovu budou útočit, oni to tak chápou. My jsme ti nevěřící psi a když nevěřícího psa zabijete, tak přijdete do ráje. Oni budou dál útočit a rozšiřovat svůj životní prostor...V islámu jsou velmi silné prvky násilí, není to žádné bratrské a přátelské náboženství. Dialog s nimi bude čím dál tím těžší i vzhledem k tomu, co se děje v Evropě."

Islámský vrah, který podřízl kněze, byl "milosrdný muslim"

Podle francouzského listu Le Monde byl Adel Kermiche několikrát hospitalizován kvůli psychickým problémům. Při nejrůznějších rozhovorech se hlásil k islámu a jeho hodnotám milosrdenství.

„Jsem muslim vyznávající hodnoty milosrdenství a laskavosti. Nejsem extremista,“ řekl Kermiche při jednom z rozhovorů s vyšetřovateli. Prohlásil také, že se modlí dvakrát denně a že kvůli ranní modlitbě nevstává. Věřící muslimové se modlí od časného ráno pětkrát denně. Zdroj: lidovky.cz

Po svém druhém pokusu dostat se do Sýrie a bojovat po boku IS, byl loni v květnu zadržen a umístěn do vazby. Celu sdílel se saúdským Arabem a seznámil se s Francouzem, který strávil 18 měsíců v oddílech Islámského státu. Své zadržení nesl těžce a vyšetřovatelům řekl, že pokusů o odchod do Sýrie lituje. "Mám chuť znovu žít, vrátit se k přátelům, oženit se," tvrdil. Soudce, který nakonec rozhodl o jeho propuštění na svobodu s kontrolou prostřednictvím elektronického náramku, své rozhodnutí zdůvodnil tím, že si dotyčný "své omyly uvědomuje", že "má ve vazbě sebevražedné tendence", že projevuje známky chutě vrátit se do společnosti a že mu v tom je jeho rodina schopná pomoci. Zdroj: denik.cz

Rektor pařížské Velké mešity nabídl "určitou reformu" islámských organizací ve Francii

"Jménem francouzských muslimů chci vyjádřit hluboký zármutek, který pociťují stejně jako psychický šok z rouhačské svatokrádeže, která odporuje veškerému učení naší víry," řekl po dnešní schůzce s francouzským prezidentem Hollandem rektor Dalil Boubakeur, a prohlásil, že navrhuje "určitou reformu" islámských institucí ve Francii. "Je zde protichůdný výklad hodnot. Doufali jsme, že si muslimové v budoucnu uvědomí, co je ve vizi světového islámu špatné. A že francouzští muslimové budou stát v čele vzdělávání našich věřících. Myslíme si také, že je na pořadu provést určitou reformu našich institucí." Zdroj: ČT

 

 

 

Tagy článku