V Jankově na Benešovsku vraždil podnikatel Hypša

V Jankově na Benešovsku vraždil podnikatel Hypša
03 / 10 / 2018, 11:15

Když letos vypsal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) tři výběrová řízení na prodej 29 týraných koní, málokdo čekal, že zanedlouho bude mít záležitost dohru v podobě chladnokrevné vraždy. Ta se ještě může změnit na vraždu dvojnásobnou. První obětí je majitel statku v Jankově na Benešovsku. Právě zde byli koně ustájeni.

Soud tuto neděli uvalil vazbu na jednašedesátiletého muže, který podle kriminalistů v pátek na statku zastřelil člověka a dalšího těžce zranil. Je stíhán kvůli vraždě a nedovolenému ozbrojování. Hrozí mu až výjimečný trest. Uvedla to policejní mluvčí Martina Fejfarová

psali jsme: Lesník Josef Svoboda (†43) zabil pod tlakem své nevěrné manželky Drahomíry své čtyři syny. Drahomíra unikla smrti jen o vlásek. Lesník pak skočil ze skály

První oběť, majitel statku, byla zastřelena do hlavy. Druhý muž, který schytal podle informací Security magazínu čtyři kulky, bojuje o život. „Pacient je na jednotce intenzivní péče a byl připojen k plicní ventilaci,” dodala mluvčí středočeské záchranné služba Petra Effenbergerová.

Security magazín se od zdroje z krajského policejního ředitelství, obeznámeného s vyšetřováním, dozvěděl, že vrah se jmenuje Jiří Hypša.

„Byl to masakr“

„Je to podnikatel, chtěl koupit hřebčín. S prodejci se nedohodl, tak začal střílet. V místě jej přitom znali. Když po střelbě vyběhl ven, tak na dívky v hřebčíně křičel, ať obětem v žádném případě nepomáhají. Na místě to byl masakr… Pachatel je k dohledání i na Facebooku.“

psali jsme: Chovatel prasat a mystik Roubal byl odsouzen za pět vražd, ale má jich na svědomí kolem patnácti, nebo také žádnou. Spravedlnost přivítal samostřílem

Událost se stala v pátek odpoledne v Jankově. „Vím, že se hřebčín prodával, to je všechno,“ řekla Security magazínu starostka obce Jitka Jonsztová. Zdroj konstatoval, že zastřelený byl otec a v případě těžce zraněného muže šlo o syna.

Pachatel použil nelegálně drženou zbraň. Kriminalisté ho zadrželi o několik hodin později na Mělnicku. Policie podle Fejfarové od začátku věděla, v jakém vozidle se pohybuje. Informace okamžitě dostávaly policejní hlídky.

Umírala i hříbata

Hřebčín v Jankově, jak bylo naznačeno, již jednou nechvalně proslul. Šlo-li v případě týraní koní o motiv vraždy, není jasné, ačkoli Hypša se prezentuje nejen jako právník, nýbrž i jako jejich milovník. Majitel J. Vondruška kritiku odmítal. V říjnu ho však policie obvinila z týrání zvířat.

Situaci opakovaně řešila Státní veterinární správa. Problémem byla u pana Vondrušky i uhynulá hříbata. Více než devadesátihlavé stádo z Jankova na Benešovsku nemělo podle veterinářů správnou péči, loni v únoru byli koně chovateli odebráni.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace