V jižní Francii řádí "šaría hlídky". Napadají "nedostatečně" oblečené ženy

V jižní Francii řádí &quote;šaría hlídky&quote;. Napadají &quote;nedostatečně&quote; oblečené ženy
Popisek: Ilustrační foto
10 / 09 / 2016, 09:00

Gang asi deseti mladíků napadl ve Francii dvě mladé ženy, které byly s dětmi a manželi na procházce ve městě Toulon na francouzské Riviéře.

Důvodem byla podle policie "sexuální provokace". Mladíkům se totiž nelíbilo, že ženy byly oblečené do těsných šortek. Začali na ně pokřikovat, že jsou "děvky a kurvy" a "Je to jako kdybys byla nahá!" Zdroj: breitbart.comdailymail.co.uk

Napadené ženy se následně ohradily proti informacím uvedených v médiích a tvrdí, že na sobě neměly šortky, ale legíny, chrániče na ruce a na kolena, protože byly na kolečkových bruslích. Zdroj: lamarseillaise.fr

Jejich muži začali ženy bránit, což mladíky vyprovokovalo ještě víc - všechny tři přítomné muže surově zbili, ženy srazili na zem. Tomu bezmocně přihlížely děti ve věku 10 a 14 let. Jeden z manželů utrpěl zlomeniny v obličeji a musel být převezen do nemocnice. Děti, podle policie, utrpěly psychický šok.

Policii se podařilo dva pachatele ve věku 17 a 22 let dopadnout, po ostatních pátrá. Přese všechno policie tvrdí, že se nejednalo o "útok s etnickým nebo náboženským pozadím".

Není to rozhodně první případ na jihu Francie, kdy jsou ženy napadány za jejich "vyzývavé" oblečení. Místní lidé se obávají, že vznikne "morální policie" (pozn. redakce: otevřeně se tomu říká "hlídky šaría").

Hlídky šaría jsou v německých městech legálně, rozhodl soud

Přímo v Toulonu byla letos v červnu napadena pěti dívkami mladá žena Maude Vallet a také jenom kvůli tomu, že byla oblečená do šortek. Útočnice jí uráželi, vyhrožovali jí a plivali na ní.

Po incidentu se stovky místních shromáždilo na podporu práv žen "oblékat se, jak se jim zlíbí" a dalších 80.000 lidí podepsalo petici na podporu napadené ženy.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.