V Jižním Súdánu se zřítil ruský letoun Antonov, mrtvých je nejméně 25

V Jižním Súdánu se zřítil ruský letoun Antonov, mrtvých je nejméně 25
Autor fotografie: „Aeroflot An-12 CCCP-11107 LFSB 1978-6-10“ od Eduard Marmet – http://www.airliners.net/photo/Aeroflot/Antonov-An-12.../0132484/L/. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Aeroflot_An-12_CCCP-11107_LFSB_1978-6-10.png#/media/File:Aeroflot_An-12_CCCP-11107_LFSB_1978-6-10.png|Popisek: Ruské letadlo Antonov An-12
04 / 11 / 2015, 12:30

Ruské nákladní letadlo havarovalo krátce po vzlétnutí ze súdánského hlavního města Džuba. Zemřelo nejméně 25 lidí včetně ruských členů posádky.

Některé zdroje uvádějí více než 40 mrtvých, zatím ale není jasné, kolik obětí bylo v letadle a kolik jich zemřelo na zemi při pádu stroje. Ten se totiž zřítil v obydlené oblasti. Podle místní rozhlasové stanice Radio Miraya, nákladní letoun mířil do města Paloch ve státě Horní Nil a havaroval jen 800 metrů od ranveje. 

Mluvčí prezidenta  Ateny Wek Ateny řekla agentuře Reuters, že pád přežili nejméně dva lidé - jeden člen posádky a jedno dítě. Mezi mrtvými je ale pět ruských členů posádky. Jednalo se totiž o ruské nákladní letadlo Antonov An-12. Nákladní letadla v odlehlých částech válkou zmítaného Jižního Súdánu se ale často používají k přepravě osob. Příčiny pádu se vyšetřují.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace