V Johannesburgu propukly studentské nepokoje, policie proti nim použila slzný plyn a omračovací granáty

V Johannesburgu propukly studentské nepokoje, policie proti nim použila slzný plyn a omračovací granáty
Autor fotografie: Screenshot YouTube
05 / 10 / 2016, 10:00

V hlavním městě Jihoafrické republiky došlo v úterý k násilným střetům studentů s policií. Mnoho studentů bylo zraněno gumovými projektily, dva z nich nakonec byli pořádkovými jednotkami zatčeni při střetech u univerzity Witwatersrand.

Jedná se již o druhou větší demonstraci, minulý měsíc protestoval studenti proti výraznému podfinancování vysokých škol. Studenti vyšli do ulic proto, že jihoafrické univerzity mají v současné obě velké finanční problémy, které začínají ohrožovat i jejich běžný provoz.

Studenti tak chtějí protesty přinutit vládu, aby univerzitám přidala dostatečné množství finančních prostředků.

 

Jejich nespokojenost také panuje s jihoafrickým prezidentem Jacobem Zumou, který se zástupci studentů jednal v pondělí na společné schůzce. Zuma prý s nimi ale v podstatě o ničem nejednal a pouze přečetl prohlášení, které studenty neuspokojilo.

Další protesty tak budou v dalších dnech zřejmě následovat.

Zdroj: aljazeera.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.