V Kalifornii havarovala dvoumístná verze letounu U-2 Dragon Lady

V Kalifornii havarovala dvoumístná verze letounu U-2 Dragon Lady
Autor fotografie: Lockheed Martin|Popisek: Ilustrační foto U-2
20 / 09 / 2016, 23:00

U-2 z letecké základny Beale havarovala v Sutter County v Kalifornii. Dvoumístná varianta známé Dragon Lady se účastnila tréninkové mise.

Podle svědků se oba piloti katapultovali, jejich stav nebyl dlouho známý. Nejnovější zprávy mluví o jednom zraněném a jednom mrtvém členu posádky. US Air Force provozuje nyní asi 5 dvoumístných U-2 a to včetně stroje, který byl dnes ztracen.

U-2 je jedním z nejobtížnějších strojů, co se týče přistávání, kdy potřebuje asistenci řidičů v doprovodných autech, kteří pilotovi upřesňují přistávání.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.