V Kanadě mají usměvavého ,,vítače"

V Kanadě mají usměvavého ,,vítače&quote;
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Justin Trudeau
04 / 02 / 2017, 19:00

KOMENTÁŘ

Kanadský premiér je živoucím příkladem toho, kam až došla politická korektnost a tolerance. Justin Trudeau, který vzbudil pozornost již svými dřívějšími výroky o Fidelu Castrovi, to tentokrát ,,korunoval".

V momentě, kdy Evropu stále sužuje migrační krize a její důsledky, napsal na svém twitterovém účtu, že všichni migranti bez ohledu na jejich víru, jsou v Kanadě vítáni. Nevím, zda si Trudeau uvědomuje závažnost svého výroku v momentě, kdy Švédsko, Francie či Německo hlásí každodenní problémy s migranty a zejména s jejich kriminalitou. Takové výroky nejsou namístě a vůbec nereflektují realitu.

Kromě toho je však Trudeau autorem i jiných ,,perel". V reakci na útok na quebeckou mešitu prohlásil, že je ,,útokem na muslimy". Všiml si někdo, zda vždy kanadský premiér řekl, že je útokem na křesťany, když muslimský terorista zaútočil v Evropě, například v Berlíně, Nice, Bruselu či jiných městech? Zřejmě nikoliv.

Bohužel v tom ale kanadský premiér není sám. Někteří zahraniční i čeští komentátoři přikládají útok na quebeckou mešitu protimuslimské štvanici médií. To je ale nesmysl, nepleťme si příčinu a následek. Teroristé, kteří svými útoky způsobili Evropě nezměrné škody, přece vyznávali islám. Nebo snad jiné náboženství? Zde musíme začít. Kritika médií je v tomto případě zcela oprávněná, protože radikální islám se snaží si podmanit Evropu.

,,Sluníčkářský" kanadský premiér však tato fakta jen stěží akceptuje. Možná by mluvil jinak, kdyby miliony uprchlíků, mezi nimiž by byli desítky teroristů, skutečně Kanadu zaplavily.

 

psali jsme:

Kanadský premiér Justin Trudeau: Migranti, jste u nás vítáni bez ohledu na vaši víru

 

Tagy článku