V Keni zatkli Brita, který měl obstarávat rekruty pro džihádistickou skupinu Šabáb

V Keni zatkli Brita, který měl obstarávat rekruty pro džihádistickou skupinu Šabáb
Autor: Flickr.com|Popisek: vlajka Šabábu
13 / 10 / 2016, 10:00

Podezřelým mužem, který byl v úterý Keni zatčen, je Tom James, který pracoval pro reklamní společnost.

Spolu s ním byly zatčeny dvě ženy somálského původu, které mu měli pomáhat. Razii, která skončila zatčením třech osob, provedla speciální jednotka prevence zločinu.

Podle listu The Star našla policie u Jamese doma předměty a materiály, které bezprostředně souvisely s trénováním a rekrutováním nových posil pro islamistické hnutí Šabáb.

Podle listu The Star žil Brit v Keni tři roky, odkud cestoval často do Somálska, kde právě operuje Šabáb.

Mluvčí britského ministerstva zahraničí k zatčení svého občana prohlásil, že ministerstvo zatím zjišťuje informace od keňské strany, které se zadržení Brita týkají.

Minulý týden bojovníci ze skupiny Šabáb zabili šest lidí při útoku v severní Keni blízko hranic ze Somálskem.

 

Zdroj: independent.co.uk, the-star.co.ke

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace