V KLDR nic nenasvědčuje denuklearizaci, konstatuje MAAE

V KLDR nic nenasvědčuje denuklearizaci, konstatuje MAAE
22 / 08 / 2018, 07:30

Severní Korea pokračuje ve svých jaderných aktivitách navzdory veřejným slibům daným na jaře vůdcem Kim Čong-una. Ve své zprávě to uvádí Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE), z níž dnes cituje agentura AFP, která má text k dispozici.

"Pokračování a vývoj jaderného programu Korejské lidově demokratické republiky je nanejvýš znepokojující," uvádí generální tajemník MAAE Jukija Amano ve zprávě, která má být podle AFP v září poskytnuta generální konferenci MAAE.

K denuklearizaci Korejského poloostrova se Kim Čong-un zavázal na singapurském summitu s USA 12. června. Americký prezident Donald Trump mu slíbil bezpečnostní záruky.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.