V Kodani zaútočil "voják IS"

V Kodani zaútočil &quote;voják IS&quote;
03 / 09 / 2016, 10:00

Teroristická organizace Islámský stát (IS) se dnes přihlásila ke čtvrtečnímu útoku v kodaňské čtvrti Christiania, kde střelec zranil dva policisty a jednoho turistu.

ČTK - Policisté se k prohlášení IS nevyjádřili, podle zdrojů agentury DPA ale dosavadní vyšetřování dává čin do souvislosti spíš s obchodem s drogami než s terorismem.

Islámští radikálové prostřednictvím své agentury Amak označili útočníka za "vojáka IS". "Pachatel útoku na policii v Kodani provedl tuto operaci v reakci na výzvu k napadání států mezinárodní koalice (která v Sýrii a v Iráku bojuje proti IS)," uvedla agentura.

Incident v bohémské čtvrti Christiania se stal v noci na čtvrtek při policejním zátahu proti obchodníkům s hašišem. Policisté si všimli pětadvacetiletého mladíka, kterého znali z dřívějška kvůli jeho drogovým deliktům. Při pokusu o jeho zadržení mladík náhle vytáhl pistoli a začal pálit.

Střelec zasáhl jednoho z policistů do hlavy, druhého do nohy. Do nohy postřelil také jednoho turistu. Pachatel z Christianie utekl, ráno ho ale policisté vypátrali a dopadli. Při zatýkání na policisty znovu střílel, ti ale palbu opětovali a muže postřelili. Útočník v nemocnici svým zraněním podlehl.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace