V Kodani zaútočil "voják IS"

V Kodani zaútočil &quote;voják IS&quote;
03 / 09 / 2016, 10:00

Teroristická organizace Islámský stát (IS) se dnes přihlásila ke čtvrtečnímu útoku v kodaňské čtvrti Christiania, kde střelec zranil dva policisty a jednoho turistu.

ČTK - Policisté se k prohlášení IS nevyjádřili, podle zdrojů agentury DPA ale dosavadní vyšetřování dává čin do souvislosti spíš s obchodem s drogami než s terorismem.

Islámští radikálové prostřednictvím své agentury Amak označili útočníka za "vojáka IS". "Pachatel útoku na policii v Kodani provedl tuto operaci v reakci na výzvu k napadání států mezinárodní koalice (která v Sýrii a v Iráku bojuje proti IS)," uvedla agentura.

Incident v bohémské čtvrti Christiania se stal v noci na čtvrtek při policejním zátahu proti obchodníkům s hašišem. Policisté si všimli pětadvacetiletého mladíka, kterého znali z dřívějška kvůli jeho drogovým deliktům. Při pokusu o jeho zadržení mladík náhle vytáhl pistoli a začal pálit.

Střelec zasáhl jednoho z policistů do hlavy, druhého do nohy. Do nohy postřelil také jednoho turistu. Pachatel z Christianie utekl, ráno ho ale policisté vypátrali a dopadli. Při zatýkání na policisty znovu střílel, ti ale palbu opětovali a muže postřelili. Útočník v nemocnici svým zraněním podlehl.

Tagy článku