V Kolumbii se potopila loď s asi 150 turisty, nejméně šest mrtvých

V Kolumbii se potopila loď s asi 150 turisty, nejméně šest mrtvých
Autor: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: potápějící se loď
26 / 06 / 2017, 07:45

Na severozápadě Kolumbie se v neděli potopila výletní loď s asi 150 turisty na palubě. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady. Podle prvních zpráv místní policie je nejméně šest mrtvých a třicítka osob se pohřešuje. Se záchrannými pracemi pomáhá i kolumbijská armáda, na místě je nejméně desítka potápěčů.

Čtyřpatřová výletní loď Almirante se potopila asi ve dvě hodiny odpoledne místního času na jezeře Guatapé, které leží zhruba 70 kilometrů západně od Medellínu. Na videu, které koluje na sociálních sítích, je vidět, jak se loď pomalu potápí a kolem ní se sjíždějí malé loďky pasažérům na pomoc.

Kolumbijský tisk citoval ředitele nemocnice ve městě Guatapé Eduarda Riveru, podle něhož byla do jeho nemocnice přivezena z místa neštěstí tři mrtvá těla. Šéf místní policie rovněž hovořil o třech obětech a třech desítkách pohřešovaných. Později se ale počet navýšil celkem na šest mrtvých.

Místní úřady zatím neuvedly žádné informace k případné příčině nehody, podle svědků i fotografií byla ale loď zřejmě přetížená. Na videu je vidět, že pasažéři nemají záchranné vesty.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace