V Libyi použil IS zajaté Italy jako živé štíty

V Libyi použil IS zajaté Italy jako živé štíty
Autor fotografie: Ilustrační foto
03 / 03 / 2016, 15:45

Pravděpodobně dva ze čtyř unesených Italů posloužili extrémistům z Islámského státu jako živé štíty během bojů v Libyi. Oba muži zemřeli při přestřelce v Sabrátě.

Mrtvými by podle italských úřadů mohli být Fausto Piano a Salvatore Failla - dva ze čtyř zaměstnanců italské stavební firmy Bonatti, kteří byli uneseni loni v červenci. Ačkoli již byly informovány i jejich rodiny, zprávy o úmrtí obou rukojmí zatím není ověřená. 

V Evropě nyní vrcholí přípravy na útok proti IS v Libyi. Americká armáda už provádí monitorovací lety a má za sebou dva nálety. Jeden z nich byl 19. února veden na tábor IS v Sabrátě a zemřelo při něm několik desítek lidí. Během přestřelky právě v západolibyjském Sabrátě mělo dojít k úmrtí obou mužů.

Obětmi únosů v Libyi se stali i Češi. Zatímco pětice z nich již byla výměnou za Alího Fajáda osvobozena, český kuchař, který byl unesen loni v březnu, je stále v zajetí.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace