V Londýně byl zadržen druhý muž v souvislosti s pátečním útokem

V Londýně byl zadržen druhý muž v souvislosti s pátečním útokem
27 / 08 / 2017, 16:30

Londýnská policie dnes dopoledne zadržela druhého muže v souvislosti s pátečním útokem na tři policisty u Buckinghamského paláce. Informovala o tom zpravodajská stanice BBC. Podle policie jde o třicetiletého muže ze západní části Londýna. Zatčen byl kvůli podezření z účasti na organizování či přípravě teroristického činu nebo z podněcování k teroristické činnosti.

U Buckinghamského paláce, který je sídlem britské královny, v pátek večer 26letý muž napadl šavlí tříčlennou policejní hlídku a současně křičel Alláhu akbar (Bůh je veliký). Byl rychle zneškodněn pomocí pepřového spreje. Všichni tři policisté při incidentu utrpěli lehká zranění.

Šéf protiteroristického útvaru Scotland Yardu Dean Haydon v sobotu sdělil, že událost vyšetřuje jeho jednotka. Výslovně ale neřekl, že šlo o teroristický čin. Útočník byl podle něj bezprostředně zatčen v souvislosti s ublížením na zdraví.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace