V Ludwigshafenu došlo k výbuchu v chemičce BASF. Několik lidí je zraněných

V Ludwigshafenu došlo k výbuchu v chemičce BASF. Několik lidí je zraněných
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: exploze
17 / 10 / 2016, 15:00

V pondělí kolem 11:30 došlo k explozi v chemičce společnosti BASF v německém městě Ludwigshafen.

Na místě je několik raněných, několik dalších lidí se zatím pohřešuje. Na místě zasahují hasičské jednotky.

Podle deníku Spiegel došlo rovněž ke slabé explozi okolo 8:30 ve městě Lampertheim, kde má také BASF svůj závod. Příčinou této ,,menší" nehody byla podle deníku Spiegel exploze filtru zařízení na umělou hmotu. Při nehodě byli zraněni 4 lidé.

Obyvatelé Ludwigshafenu,Mannheimu a okolí byli vyzváni, aby zůstali ve svých bytech a kvůli silnému dýmu neotevírali okna.

Mluvčí společnosti BASF uvedla, že nemá přesné informace, kolik lidí bylo při dopolední explozi zraněno, nicméně řekla, že společnost některé lidi postrádá.

Zdroj:  Bild.de, youtube.com, spiegel.de

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.