V Luhansku hoří plynovod - je to impuls pro oficiální zásah Ruska do konfliktu?

V Luhansku hoří plynovod - je to impuls pro oficiální zásah Ruska do konfliktu?
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační obrázek
18 / 02 / 2022, 23:00

Na sociální síti Twitter se objevily záběry hořícího plynovodu ve vzbouřeneckém Luhansku. Podle některých se může jednat o plynovod Družba, nebo Blue stream.

Napětí na linii dotyku mezi Ukrajinou a vzbouřenci je od středy vyšší a vyšší a nyní se objevily záběry výbuchů na jednom z plynovodů, kterými proudí plyn do Evropy.

K situaci na Ukrajině se vyjádřil na tiskové konferenci i americký prezident Biden, který na otázku, zda je přesvědčen o Putinově invazi na Ukrajinu odpověděl, že ano. Zároveň ale řekl, že diplomacie je stále na stole.

Podle informací z portálu FlightRadar se na místě konfliktu objevilo ruské vládní letadlo Ministerstva pro nebezpečné situace.

Situace se stává výbušnou a je možné, že na ruské straně padlo rozhodnutí... O situaci informují všechny ruské TV kanály a webové portály.

Podle předsedy ruské Dumy Ukrajina provokuje k zahájení velké války. Říká, že Rusko nechce válku, "ale pokud dojde k ohrožení životů občanů Ruské federace a krajanů žijících v DLR a LLR, pak se za ně Rusko postaví".

Zdroj: Twitter, Yahoo News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.