V Maďarsku uprchlíci volali „Allah Akbar!“ a napadali projíždějící auta.

V Maďarsku uprchlíci volali „Allah Akbar!“ a napadali projíždějící auta.
Autor: ATVzrt|Popisek: Azylový tábor v Maďarsku
30 / 06 / 2015, 07:00

V azylovém táboře nedaleko Szegedu musela zasahovat pořádková policie se slzným plynem.

Jedná se již o druhý incident v maďarských uprchlických táborech. Ve čtvrtek se vzbouřili běženci v záchytném táboře u města Röszke nedaleko srbsko-maďarské hranice. 

Tentokrát byl spouštěcím mechanismem údajný konflikt mezi běženci, z nichž jeden pošlapal Korán. Další uprchlík se mu chtěl pomstít a nakonec se do potyčky přidaly desítky azylantů. V táboře pro 800 uprchlíků je jich nyní umístěno přes 1600.

Asi 100 uprchlíků nakonec vyrazilo mimo tábor, napadalo projíždějící auta kameny a holemi a údajně vykřikovalo "Alláh Akbar". Musela zasáhnout maďarská policie, která proti demonstrantům použila slzný plyn. Od pondělního večera nesmí azylanti opustit tábor, který hlídají ozbrojení policisté.(Zdroj: hvg.hu)

V únoru jsme zveřejnili článek o tom, že syrští uprchlíci - křesťané - jsou terorizováni  v německým uprchlických táborech právě muslimy. Například v uprchlickém zařízení v německém Lebachu jsou křesťané zastrašováni muslimskými žadateli o azyl, plivají na ně a znesvěcují jejich náboženské symboly.

Zdroj YouTube, ATVzrt

Podle programového ředitele helsinského výboru pro uprchlíky Gábora Gyulaie jsou příčinou konfliktu podmínky v azylovém táboře. Není možné, podle něj, odděllit od sebe uprchlíky podle národností, vyznání, rasy, pohlaví nebo věku, žijí ve špatných hygienických podmínkách a jsou traumatizováni z nelehké cesty ze své domoviny. Navíc Evropa nemá zkušenosti s provozem velkých uprchlických táborů jako například v Turecku, proto je nutné umisťovat azylanty do menších zařízení, kde je menší riziko konfliktních situací.

Zdroj: 444.hu

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace