V Maďarsku začaly parlamentní volby, favoritem je Orbán

V Maďarsku začaly parlamentní volby, favoritem je Orbán
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Viktor Orbán
08 / 04 / 2018, 07:45

V Maďarsku začaly parlamentní volby, jejichž favoritem je stávající populistický premiér Viktor Orbán a jeho strana Fidesz. Orbánovi se zřejmě podaří ve volbách zvítězit potřetí v řadě, otázkou však je, zda si Fidesz spolu s křesťanskými demokraty v parlamentu udrží ústavní většinu.

Díky ní šéf maďarské vlády prosadil změny v klíčových institucích, včetně justice a médií, které jeho kritici doma i v zahraničí označují za oslabení právního státu a demokracie.

 

Předvolební průzkumy dávaly Orbánovým konzervativcům náskok dvaceti až třiceti procentních bodů před opozicí. Ta naopak živí naděje, že ji podpoří voliči, které Orbán unavil svými neustálými výpady proti domnělým nepřátelům maďarského národa i tím, že údajně toleruje rozbujelou korupci ve svém okolí.

Voleb se může zúčastnit zhruba 7,9 milionu oprávněných voličů. Hlasování začalo v 6:00 SELČ a mělo by skončit v 19:00 SELČ. Odhady z průzkumů mezi voliči při odchodu z volebních místností se neplánují. Předběžné výsledky mají být známé pozdě večer.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.