V Maďarsku žádný trest smrti nebude, nebo...Média a EU se pustila do maďarského premiéra

V Maďarsku žádný trest smrti nebude, nebo...Média a EU se pustila do maďarského premiéra
Autor fotografie: European People's Party/ commons.wikimedia.org|Popisek: Viktor Orbán /7 March 2014, 12:54
30 / 04 / 2015, 13:30

Premiér prý spojuje migraci s terorismem a viní EU ze současného přílivu nelegálních běženců.

Slova maďarského premiéra Viktora Orbána pro maďarská média, že "imigrační politika EU je "hloupá", a že "imigrace by měla být zastavena", stejně jako jeho názor o znovuzadení trestu smrti, vyvolalo ostrou reakci mainstreamových médií i předních politiků v EU.  O tom jsme psali v článku "Maďarského premiéra kritizuje EU: Nechce imigranty a ještě chce zavést trest smrti"

Britské noviny The Guardian ve středečním vydání napsaly:  „pravicový nacionalista Orbán vyhrožuje popřením zákonů Evropské unie a žádá internační tábory pro ilegální přistěhovalce“. Orbán prý podle The Guardien „považuje Putina za modelového vůdce a vyzývá k zavedení drakonických zákonů zakázaných v EU“. (Zdroj: zpravy.idnes.cz)

Na článek dnes zareagovala maďarská vláda, která dnes prostřednictvím tiskového mluvčího uvedla, že Maďarsko "nyní zvažuje vůči britskému listu právní kroky".  Článek v The Guardien obsahuje hrubé pomluvy a lživý výklad premiérových slov. „Není to premiér, kdo žádá obnovení trestu smrti, jsou to maďarští voliči. Orbán jen tlumočil jejich přání,“ uvedl tiskový mluvčí.

Postoje premiéra kritizují představitelé EU, např. komisař Rady Evropy pro lidská práva Nils Muižnieks vyjádřil: „Krajní znepokojení nad populistickými tendencemi v Maďarsku“. Ten také připomněl kontroverzní názory Orbánovy vládní strany Fidesz, jejíž členové spojují migraci s terorismem a viní EU ze současného přílivu nelegálních běženců.

Poslanci Evropského parlamentu vybídli představitele EU, aby na Orbánova vyjádření zareagovali. Zdroj: zpravy.e15.cz

 

Tagy článku