V Makedonii se vzbouřilo tisíce imigrantů, policie použila slzný plyn

V Makedonii se vzbouřilo tisíce imigrantů, policie použila slzný plyn
Autor fotografie: YouTube/screenshot/Reuters|Popisek: V Makedonii se vzbouřilo tisíce imigrantů, policie použila slzný plyn
21 / 08 / 2015, 15:30

Davy běženců se snaží dostat z Řecka do Makedonie. Tisíce se jich pokouší násilím dostat do země.

Makedonská policie se v pátek u hranic s Řeckem střetla s migranty, kteří se snaží přes balkánskou zemi dostat do západní Evropy. Na rozehnání tisíců lidí použila podle agentury Reuters i slzný plyn. 

Dramatický vývoj uprchlické krize na Balkáně. Makedonie uzavřela hranice a vyhlásila stav nouze.

Asi tři tisíce migrantů, kteří po čtvrtečním uzavření hranic strávili noc na území nikoho mezi Řeckem a Makedonií, se v pátek údajně už několikrát pokusilo o ilegální překročení hranice. Při střetu s policií utrpělo podle agentury AP přinejmenším osm migrantů zranění. (Zdroj: zahranicni.ihned.cz)

Zdroj YouTube, Reuters 

Na železniční trať, kterou migranti dříve často využívali jako trasu pro přechod Makedonie, v pátek makedonská policie položila žiletkové dráty. Podle policejního mluvčího Ivo Kotevského bude 50kilometrový úsek hranice v okolí města Gevgelija, kudy do země z Řecka míří nejvíce migrantů a uprchlíků, strážit policie i armáda. "Toto opatření zavádíme kvůli bezpečnosti obyvatel, kteří žijí v pohraničí, i kvůli lepšímu zacházení s migranty," uvedl.

Zdroj YouTube, AFPBB News

YouTube, RT UK

Tagy článku