V mnichovském Institutu Maxe Plancka se našly ostatky obětí ,,Anděla smrti" Josefa Mengeleho

V mnichovském Institutu Maxe Plancka se našly ostatky obětí ,,Anděla smrti&quote; Josefa Mengeleho
Autor fotografie: paraweb.cz|Popisek: Josef Mengele
31 / 08 / 2016, 19:30

Při celkové obnově Institutu Maxe Plancka v Mnichově byly objeveny části lidských těl, na nichž dělal své zvrácené experimenty nacistický lékař Josef Mengele v koncentračním táboře Osvětim.

Kromě torz končetin se našly i mozky obětí sadistických pokusů lékaře, kterého nakonec nedostihla spravedlnost, a jenž zemřel na infarkt v roce 1979 v Brazílii.

Zbytky těl se nacházely v nádobách, které byly objeveny při rekonstrukci Institutu Maxe Plancka v Mnichově. K identifikaci obětí byl již zřízen zvláštní výbor.

Během druhé světové války Institut Maxe Plancka přijímal torza lidských těl z Osvětimi, jež byly skladovány ve speciálních nádobách. Počet obětí, na nichž Mengele prováděl své experimenty bez použití anestetik či narkózy, není přesně znám, ale odhaduje se, že způsobil smrt přes 400 000 lidí, a to nejen židům.

Institut Maxe Planck zveřejnil zprávu, že bude dělat vše, co bude v jeho silách, aby identifikoval alespoň část z mnoha obětí, jejichž ostatky se v jeho laboratořích našly.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace