V Moskvě zadrželi až 30 lidí při novém protivládním protestu

V Moskvě zadrželi až 30 lidí při novém protivládním protestu
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: demonstrace
02 / 04 / 2017, 19:00

Ruská policie dnes v Moskvě zatkla kolem 20 lidí, kteří se pokusili o úřady nepovolený protestní pochod na Triumfální náměstí. Dalších sedm osob zadržela na náměstí poblíž Kremlu, napsala agentura AP s odvoláním na ruské úřady. Nepovolené protesty v hlavním městě následovaly po masových protivládních akcích z minulého víkendu.

V centru Moskvy se pohybovalo velké množství strážníků. Policie zablokovala Puškinovo náměstí, kde se tradičně scházejí příznivci opozice. Přístup chodců na Rudé náměstí byl možný jen přes detektory kovu.

K novým protivládním protestům podněcovaly výzvy na internetu, jejichž původci nejsou podle agentury DPA zcela známí. Do ulic ale vyšli znovu i studenti v Petrohradě a Čeljabinsku.

Minulou neděli se v téměř stovce ruských měst sešli demonstranti k protestu proti korupci v nejvyšších patrech ruské politiky. Jen v Moskvě se pochodu podle organizátorů zúčastnilo několik desítek tisíc lidí, zhruba tisícovku z nich včetně organizátora Alexeje Navalného policie zadržela. Část z nich byla potrestána pokutou nebo až patnáctidenním vězením, opoziční vůdce Navalnyj obojím.

 

psali jsme:

Do ulic Moskvy vyšly tisíce lidí protestovat proti korupci. Policie ještě před demonstrací zatýkala

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku