V Mostě se našla letecká puma, policie okolí evakuovala

V Mostě se našla letecká puma, policie okolí evakuovala
Autor fotografie: Wikipedia |Popisek: "CLASSIC precision bombing featured this attack by 100 B-17s on a Focke-Wulf plant at Marienburg on Oct. 9, 1943.
30 / 10 / 2016, 19:00

Zhruba 4000 lidí muselo dnes v Mostě na několik hodin opustit své domovy kvůli nevybuchlé letecké pumě.

Hledači pokladů ji nalezli dopoledne na Širokém vrchu. Pyrotechnici převezli pumu k likvidaci jinam. Ještě před tím z ní vyndali rozbušku, řekla ČTK policejní mluvčí Jana Slámová.

Hledači pokladů objevili pumu kolem 11:00, byla asi půl metru pod zemí. Podle pyrotechnika jde o tisícilibrovou (450 kg) pumu z druhé světové války. Ředitel pyrotechnické služby Policie ČR Michal Dlouhý České televizi řekl, že jde výjimečný nález.

,,My máme celkem časté případy té nižší kategorie 500 liber, což znamená 250 kg. Ale toto je unikátní nález v posledních desítkách let," řekl.

Policisté evakuovali obyvatele v okruhu 1,5 kilometru. Své domovy museli opustit lidé bydlící v oblasti Souše, části města pod Resslem až po ulici SNP. Kdo neměl kam jít, mohl využít evakuační autobus, který lidi odvážel do sportovní haly. Zpět domů se mohli lidé vrátit po 16:30.

Lokalita byla uzavřená i pro dopravu, kvůli omezení musel dopravní podnik změnit trasy tří autobusových linek. Opatření musela přijmout i mostecká nemocnice. Do náhradních prostor se přesunulo asi 50 lidí - pacienti a personál. Nemocnici to podle mluvčího Krajské zdravotní Jiřího Vondra nezpůsobilo velké komplikace.

,,Přemístěni byli v rámci jedné budovy, z jedné strany na druhou. Byli na společenských místnostech a v místnostech, kde se jindy provádí rehabilitace," uvedl Vondra.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace