V německém Dürenu se střílí

V německém Dürenu se střílí
18 / 10 / 2016, 16:30

Střelba byla hlášena ve městě Düren v severozápadním Německu. Německá média hlásí silnou přítomnost policie na místě činu, Staré město bylo uzavřeno.

Aktualizace 19:15

Mezitím došlo k další střelbě i v městečku Hagen asi 100 kilometrů od Duerenu. Zde muž vyzbrojený "mačetou nebo dlouhým nožem" byl zastřelen policií. Policisté požadovali, aby muž odhodil zbraň, ale ozbrojeného podezřelého zastřelili poté, co ignoroval varovný výstřel. Motiv muže není jasný.

Aktualizace 19:00

Zvláštní jednotka vtrhla do bytu a našel dva těžce zraněné osoby - jedna byla rukojmí a byla převezena do nemocnice, druhý muž byl patrně střelec a zemřel na místě činu poté, co se zastřelil. 

Ke střelbě došlo v kadeřnickém salonu podle zpráv DPA s odvoláním na policii. Došlo "alespoň k jednomu výstřelu" řekl mluvčí policie novinářům a dodal, že je stále nejasné, zda jsou nějaké oběti.

Německý Focus informuje, že muž se zabarikádoval v bytě nacházejícím se nedaleko od místa střelby, a že může mít minimálně jednu osobu jako rukojmí.

Podle místních sdělovacích prostředků, muž vešel do kadeřnictví a slovně napadl ženu. Pak údajně vystřelil několik ran a utekl. Zprávy uvádějí, že muž se později zabarikádoval v nedalekém bytě.

Šéf CIA varuje před útoky islámistů po celém světě: "Chtějí se infiltrovat na Západ"

Düren je město v německé spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Je správním centrem zemského okresu Düren a současně leží také ve vládním obvodu Kolín. Nachází se mezi městy Cáchy a Kolín nad Rýnem a svou polohou je součástí Euroregionu Máza-Rýn. V roce 2011 zde žilo přes 88 tisíc obyvatel.

Další detaily budou následovat.

Více než polovina Evropanů si spojuje terorismus s přílivem uprchlíků

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.