V německém Saarbrueckenu se zabarikádoval ozbrojený muž v restauraci

V německém Saarbrueckenu se zabarikádoval ozbrojený muž v restauraci
Popisek: Ilustrační obrázek
07 / 08 / 2016, 11:15

Ozbrojený muž zborcený krví se podle svědků zabarikádoval v restauraci v Německu, elitní policejní oddíl se chystá k zásahu.

AKTUALIZOVÁNO / Podle nejnovějších zpráv byl třiačtyřicetiletý útočník příbuzným majitele restaurace. Žádná rukojmí nezadržoval, neměl ani žádné požadavky a nikoho neohrožoval. Ozbrojen oproti prvním zprávám očitých svědků nebyl. 

Když členové speciálního komanda vtrhli po předchozím neúspěšném vyjednávání do objektu, nalezli spícího útočníka na zemi. Muže zadrželi a ihned nato odeslali do nemocnice. 

Existují nepotvrzené zprávy o tom, že muž trpí " psychickými problémy." Jeho totožnost, ani jeho motivy nejsou dosud známy. Policie tvrdí, že si myslí, že ozbrojený muž má nějaký "vztah" k restauraci, kde se zabarikádoval a že situace nemá žádné " politické pozadí ." (RT)

Podle Bildu se muž zabarikádoval v restauraci západoněmeckého města Saarbruecken. Předpokládalo se, že část personálu stačila z budovy uniknout a nyní (11:50) je již potvrzeno, že ozbrojený muž rukojmí nechtěl a všechny z budovy vyhnal.

Policie uzavřela ulice Kaiserstrasse a Wilhelm-Heinrich-Bruecke, kde bude provádět protiteroristickou operaci, na místě je i zásahový oddíl SWAT. Vyjednávací skupina policie, psychologové a specialisté na řešení konfliktů jsou také na místě a snaží s mužem komunikovat.

Německo a terorismus posledních týdnů:

Sedmnáctiletý žadatel o azyl z Afghánistánu napadl ve vlaku nedaleko Würzburgu sekerou a nožem cestující a čtyři zranil. V  Mnichově osmnáctiletý útočník německo-íránského původu u nákupního centra zastřelil devět lidí a pak sebe, dalších pětatřicet zranil. V Bádensku-Württembersku, v Reutlingenu syrský žadatel o azyl na autobusovém nádraží zabil mačetou ženu a další dvě osoby zranil.

Detaily budeme průběžně doplňovat.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace