V Německu dál vzrůstá násilí proti uprchlíkům. A nejsou to extrémisté

V Německu dál vzrůstá násilí proti uprchlíkům. A nejsou to extrémisté
Popisek: Ilustrační foto
15 / 05 / 2016, 14:15

V Německu se od začátku roku znatelně zvýšil počet žhářských útoků proti ubytovnám uprchlíků.

Podle šéfa německé kriminální policie Holgera Münche jich už bylo zaznamenáno 45, zatímco za celý loňský rok bylo takovýchto případů 92. V roce 2014 dokonce statistiky zaznamenaly jen šest takových případů. Zdroj: ceskatelevize.czpolitico.eu

„Obzvláště nás znepokojuje to, že rozsah násilí narůstá,“ řekl Münch novinářům. „Pachatelé této trestné činnosti jsou většinou muži a téměř 80 procent jich pochází z místa, kde je trestný čin spáchán,“ citovala ho agentura AFP.

V Německu dvojnásobně vzrostl počet útoků proti uprchlíkům. Žhářství, bombové útoky i přepadení

Šéf policie prý ale nemá informace o tom, že by za žhářstvím stály krajně pravicové organizované skupiny. Znepokojení však vyjádřil nad nárůstem slovních útoků na internetu, které mohou být „odrazovým můstkem“ pro následné násilné projevy. 

Ubytovna pro uprchlíky v plamenech. Němci jásali, tleskali a skandovali

Na řešení uprchlické krize bude muset Německo do roku 2020 vynaložit 93,6 miliardy eur (2,5 bilionu korun), podle časopisu Der Spiegel s tím počítá německé ministerstvo financí. Plán ještě bude ministerstvo řešit se všemi 16 spolkovými zeměmi. Výše výdajů zahrnuje mimo jiné náklady na ubytování a integraci uprchlíků.

Od loňského léta dorazilo do Německa zhruba 1,1 milionu uprchlíků zejména ze Sýrie, kde zuří občanská válka. Úřady odhadují, že za letošek přibude v Německu na 600.000 migrantů, dalších 400.000 v příštím a 300.000 v přespříštím roce.

Součástí odhadů je, že po pěti letech by mělo mít práci zhruba 55 procent azylantů.

Podle týdeníku bude do konce roku 2020 zapotřebí 25,7 miliardy eur pro podporu v nezaměstnanosti, na dotace nájemného a na další potřeby pro uznané žadatele o azyl. Další 5,7 miliardy eur budou stát jazykové kurzy a 4,6 miliardy eur pomoc migrantům, aby si našli práci.

Psali jsme také:

TAG: Německo

Německo na cestě k chaosu. Obrovský nárůst trestných činů proti azylantům.

Policie v Lipsku: V Sasku zavládla "atmosféra pogromů proti uprchlíkům"

 

Tagy článku