V Německu je takový chaos, že nelegální migranty nelze odhalit

V Německu je takový chaos, že nelegální migranty nelze odhalit
Autor: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Metropolico.org
23 / 10 / 2016, 07:00

Jestliže Německo bylo schopno odhadnout, že v roce 2014 pobývalo na jeho území 520 000 lidí nelegálně, nebude takový odhad možný učinit pro roku 2015

Alespoň to uvádí německý deník Die Welt, na který se odkazuje server ceska-justice.cz. Důvodem j obrovský chaos v azylovém řízení, ke kterému docházelo v roce 2015, takže není možné zjistit právní postavení tisíců lidí pobývajících v Německu.

V Německu se před úřady skrývá až půl miliónu ilegálních přistěhovalců bez dokladů

Protože nelze do statistiky zahrnout osoby, které se skrývají před státem a vyhýbají se jakémukoli kontaktu, pokusili se Němci učinit odhad vědeckým přístupem, uvádí Die Welt. Vzhledem k chybějícím a chaotickým informacím však nelze zjistit relevantní odhad, a to ani z policejních statistik. Z těch přistěhovalců a žadatelů o azyl, které bylo v Německu možné kontaktovat chce podle průzkumu ze 14. října zůstat v zemi dotazovaných 80% osob.

Tentýž den informoval deník o situaci v zaměstnávání žadatelů o azyl, tedy uprchlíků, v ve spolkové zemi Bádensko –Wurttembersko: Doposud tam našlo zaměstnání 14 500 uprchlíků. Loni přišlo do této země přes 90 tisíc uprchlíků. Znepokojující ovšem je, že tito lidé, kteří přijeli do Německa s nadějí na kvalitní život, se zatím uplatnili pouze v těch nejnižších a nejméně placených místech v oborech stavebnictví, zemědělství, stravování a čistění a úklidové práce.

Merkelová žádá po německých firmách zdůvodnění, proč zaměstnaly jenom 63 uprchlíků

Podle aktuální informace deníku Die Welt však 75% uprchlíků nemá vůbec žádné vzdělání. Dvě třetiny (61%) jsou mladší než 35 let. Nabízí se, jak ostatně navrhuje německá hospodářská komora, že studium desetitisícům lidí zaplatí němečtí daňoví poplatníci.

I zde však vyvstává problém – uprchlíci neumějí německy. To je důvod, proč německé vysoké školy dosud odmítají povinné kvóty pro uprchlíky z Afriky a Asie. Trvají na tom, že musí splnit podmínky přijetí, přičemž jednou z podmínek je znalost jazyka na úrovni C1.

"Původní" přistěhovalci nechtějí nové imigranty: Deportujte je, okamžitě

Zdroj: ceska-justice.cz

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Metropolico.org


 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace