V Německu prudce vzrostl počet utonulých, uprchlíci neumějí plavat

V Německu prudce vzrostl počet utonulých, uprchlíci neumějí plavat
Popisek: Ilustrační foto
09 / 09 / 2016, 10:45

Počet utonulých stoupá, protože uprchlíci přeceňují svoje schopnosti, uvedl německý svaz plavčíků.

Za osm měsíců letošního roku se již utopilo ať v moři, v jezerech nebo v plaveckých bazénech po celém Německu celkem 425 lidí a to už je o 46 úmrtí víc, než za celý loňský rok, varuje německý svaz plavčíků (DLRG) a současně upozorňuje, že na rostoucích číslech se významnou měrou podílí právě přistěhovalci. Počty zemřelých budou zřejmě podstatně vyšší, protože některé případy nebyly vůbec medializovány. Zdroj: thelocal.de

Podle dostupných údajů přišlo o život 56 uprchlíků, a to je více než 13 procent z celkového počtu utonulých. Některé místní komunity proto začaly nabízet kurzy plavání pro uprchlíky, a potvrzují, že řada z nich jsou neplavci. Plavčíci rozmístili i obrázkové návody a upozornění pro žadatele o azyl, ve kterých jsou varováni před nebezpečím utonutí.

DLRG upozorňoval už koncem loňského roku na riziko zvyšujícího se počtu utopených uprchlíků a přitom loni přišlo o život "pouze" 25 žadatelů o azyl. Mluvčí DLRG Martin Holzhause uvedl pro Die Welt: "Naše obavy se staly skutečností. Většina uprchlíků přišla do Německa na konci roku 2015. A to vysvětluje, proč jsou letošní čísla tak alarmující."

Berthold Schmitt, vedoucí německého plaveckého svazu Pool řekl pro list Die Welt, že "uprchlíci jsou plavčíky považováni za vysoce rizikovou skupinu. Naše stráže popsaly, jak skupiny mužů přišly na okraj bazénu a pak skočily do hluboké vody v domnění, že se tam budou moci postavit. O pár vteřin později za nimi musel skočit plavčík. A to je věc, se kterou se setkáváme velice často, protože uprchlíci naprosto přeceňují svoje schopnosti." 

Jak se chovají uprchlíci v plaveckých bazénech je zachyceno na tomto videu:

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace