V Německu prudce vzrostl počet vloupání

V Německu prudce vzrostl počet vloupání
20 / 05 / 2016, 06:15

Německá policie zaznamenala obrovský nárůst vloupání. Gangy z Rumunska, Albánie nebo Gruzie zneužily uprchlické krize a vyslaly do Evropy mezi migranty i zloděje.

Podle nově zveřejněných údajů německé spolkové policie vzrostl počet zadržených zahraničních zlodějů, naproti tomu se snížil počet vloupání provedených "místními".

Kriminální komisař Holger Munch uvedl pro německý deník Junge Freiheit: "Celkový počet zahraničních podezřelých prudce roste, zatímco počet německých pachatelů neustále klesá. Pachatelé jsou organizováni v týmech a kromě hotovosti kradou všechno, co lze snadno zpeněžit na černém trhu. Ve státech jako je třeba Gruzie, je vysoká nezaměstnanosti a nízké platy. Tito lidé se snaží v Německu dostat  k penězům "jiným způsobem". Uvedl to včera britský server dailymail.co.uk.

Spolkový kriminální úřad BKA upozorňuje občany, aby věnovali zvýšenou pozornost zajištění svých nemovitostí. Například radí, aby neváhali investovat do zabezpečovacího zařízení a aby dodržovali základní pravidla - především, aby vybírali poštovní schránky, nezatahovali žaluzie nebo okenice a zajistili ve večerních hodinách osvětlení domácností.

Začátkem tohoto roku unikly protokoly německé policie, ve kterých jsou policisté upozorňováni na zvýšený výskyt trestných činů spáchaných uprchlíky- především obchodu s drogami a sexuálních trestných činů. Zpráva také upozorňuje na nárůst radikalizace v německé společnosti. Ve zprávě se současně uvádí, že "imigrace povede k větší trestné činnosti a nutnosti většího nasazení policie".  

Německá policie zveřejnila statistiky trestné činnosti za rok 2015. Nárůst až o padesát procent

Podle důvěrného dokumentu policie v Severním Porýní- Vestfálsku poroste v souvislosti s uprchlickou krizí počet trestných činů - především násilných a sexuálních trestných činů, krádeží a obchodování s drogami. Zdroj: dailymail.co.uk

Německá policie má od letošního roku uvádět ve statistikách trestných činů, zda se jich dopustily osoby se statutem "uprchlíka".

Podle průzkumu provedeného letos v lednu v 72 restauracích a hospodách v okolí hlavního nádraží v Düsseldorfu se až 90 procent zákazníků setkalo s kapsáři nebo zloději. Tyto trestné činy mají vždy společného jmenovatele - jedná se o africké přistěhovalce, kteří jsou nejčastěji pachateli loupeží, krádeží v obchodě, kapesních krádeží i vykrádání aut. Policie jich eviduje už 2244 a z toho 1256 jich je z Maroka. Jsou často agresivní a násilničtí, informuje Die Welt.

Tagy článku