V Německu roste počet no-go zón. "Policie už není schopná zaručit udržení veřejného pořádku"

V Německu roste počet no-go zón. &quote;Policie už není schopná zaručit udržení veřejného pořádku&quote;
Popisek: Ilustrační foto
08 / 11 / 2016, 07:15

Neřízená masová migrace z Afriky, Asie a Středního východu způsobila, že po celém Německu vznikají oblasti,kde stát ztratil kontrolu nad bezpečností. Do no-go zón se bojí chodit nejen Němci, ale i policisté.

Německé úřady vytrvale popírají existenci takových oblastí, ale podle důvěrných policejních zpráv, svědectví samotných policistů a nepřímých důkazů ze strany místních občanů, se potvrzuje, že nad některými čtvrtěmi velkých německých měst převzaly kontrolu místní zločinecké gangy. Informaci zveřejnil server gatestoneinstitute.org

Podle pozorovatelů se problémy v těchto oblastech zhoršily poté, co sem německá vláda přesídlila stovky tisíc žadatelů o azyl a uprchlíků.

Německé noviny a časopisy jako např. Bild nebo Focus už identifikovaly více než 40 "problémových oblastí" (Problemvierte ) po celém Německu (zdezde a zde), kde je velká koncentrace přistěhovalců, vysoká míra nezaměstnanosti a "chronická závislost na sociálních dávkách", v kombinaci s celkovým úpadkem těchto čtvrtí. Tyto oblasti se staly "inkubátory pro anarchii."

Francouzští policisté vyšli do ulic. I kvůli svojí bezpečnosti v no-go zónách

Například Bild popisuje tyto oblasti jako "stále se rozšiřující ghetta, paralelní společnosti a no-go zóny," Ty jsou například v těchto místech:

  • Berlin-Neukölln
  • Bremerhaven-Lehe / Bremen-Huchting
  • Kolín nad Rýnem-Chorweiler
  • Dortmund-Nordstadt
  • Duisburg-Essen-Marxloh
  • Altenessen
  • Hamburg-Eidelstedt
  • Kaiserslautern-Asternweg
  • Mannheim-Neckarstadt západ a Pforzheim-Oststadt.

Problém no-go zón je zvláště akutní v Severním Porýní-Vestfálsku, v nejlidnatějším německém státě. Podle listu Rheinische Post jsou no-go zóny zde:

Aachen, Bielefeld, Bochum, Bonn, Bottrop, Dorsten, Duisburg, Düsseldorf, Essen, Euskirchen, Gelsenkirchen-Süd, Gladbeck, Hagen, Hamm, Heinsberg, Herne, Iserlohn, Kleve, Kolín nad Rýnem, Lippe, Lüdenscheid, Marl, Mettmann, Minden, Mönchengladbach, Münster, Neuss, Oberhausen, Recklinghausen, Remscheid, Rhein-Erft-Kreis, Rhein-Sieg-Kreis, Solingen, Unna, Witten a Wuppertal.

Například v Duisburgu neustále roste míra násilné trestné činnosti páchané přistěhovalci z Blízkého východu a Balkánu, kteří změnili část města do "no-go zóny", alespoň tak se to uvádí v důvěrné policejní zprávě, kterou se podařilo získat deníku Der Spiegel

Ve zprávě policejního ředitelství Severním Porýní-Vestfálsku se dokonce uvádí, že vláda ztrácí kontrolu nad problémovými městskými čtvrtěmi a že "policie není schopná zaručit v dlouhodobém horizontu udržení veřejného pořádku." 

Kompletní článek včetně odkazů na články zveřejněné v německým médiích naleznete zde.

Muslimové prý v no-go zónách terorizují francouzské policisty

Ve Švédsku roste počet no-go zón, policie údajně ztratila kontrolu nad bezpečnostní situací

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace