V Německu raketově roste počet žadatelů o zbrojní průkaz

V Německu raketově roste počet žadatelů o zbrojní průkaz
01 / 08 / 2016, 08:45

Po posledních teroristických útocích roste v Německu nejistota. Svědčí o tom fakt, že se neustále zvyšuje poptávka po "malých zbrojních průkazech" a poplašných pistolích.

Podle deníku Welt am Sonntag se zvýšil počet těchto průkazů v prvním pololetí letošního roku o 49 procent. Zdroj: welt.dert.com

Německé ministerstvo vnitra uvedlo, že do začátku června obdrželo celkem 402.301 žádostí o zbrojní průkaz. Přitom za stejné období loňského roku zaznamenalo "pouze" 269.899 žádostí.

Němci se začali bát. Prodeje sebeobranných prostředků trhají rekordy

Nejvíce se ozbrojují občané těch měst, kde došlo k nárůstu trestné činnosti nebo k teroristickým útokům- například v Kolíně nad Rýnem bylo za celý loňský rok podáno 547 žádostí, ale od ledna do července letošního roku to je už 3273 žádostí, což je nárůst o 600 procent. Polovina těchto žádostí byla zaevidována v lednu po novoročních oslavách v centru města.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.