V Německu se počet případů vyšetřování terorismu zpětinásobil

V Německu se počet případů vyšetřování terorismu zpětinásobil
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: policie
23 / 12 / 2017, 12:00

Počet případů vyšetřování souvisejících s terorismem se v Německu oproti loňskému roku zpětinásobil. Zatímco loni zaznamenala hlavní spolková prokuratura 250 takových případů, letos jich ohlásila zhruba 1200, z nichž asi tisíc má islamistické pozadí, napsala agentura DPA.

Spolková prokuratura, která je nejvyšším německým orgánem činným v trestním stíhání, dohlíží na mimořádně závažné případy týkajících se vnitřní i vnější bezpečnosti Německa, a to včetně teroristických činů. Případy menší závažnosti pak postupuje regionálním prokuraturám.

Podle zveřejněných údajů spolková prokuratura předala do spolkových zemí dohled nad přibližně 450 případy souvisejících s terorismem, z nichž se takřka 98 procent týkalo islámského radikalismu. Nejčastěji takovéto kauzy mířily na zastupitelství v Düsseldorfu, Berlíně, Frankfurtu nad Mohanem a Hamburku. Státní žalobci pak řeší například pobyty v teroristických výcvikových táborech, odjezdy na zahraniční bojiště či financování terorismu.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence  - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace