V Německu se před úřady skrývá až půl miliónu ilegálních přistěhovalců bez dokladů

V Německu se před úřady skrývá až půl miliónu ilegálních přistěhovalců bez dokladů
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Metropolico.org|Popisek: renzübergang Oberösterreich / Deutschland Immigrantenabfertigung 17.11.2015 - WEGSCHEID-HANGING
03 / 10 / 2016, 17:15

V Německu se před státem ukrývají statisíce cizinců, kteří jsou v zemi ilegálně, nemají žádné doklady a žádný kontakt s německým státem.

Odhad, že cizinců bez dokladů se v Německu ukrývá od 180 000 do 520 000, učinila pro deník Die Welt Dita Vogelová se svým týmem z univerzity v Brémách. Podle jejích slov zatím neexistují přesné počty, ale trend naznačuje nárůst počtu těchto cizinců. Informaci dnes zveřejnil server ceska-justice.cz

Legalizaci pobytu všech takových cizinců před několika týdny požadoval premiér Durynska Bodo Ramelow (Linke). "Víme o 200 000 lidí, kteří žijí v Německu bez jakéhokoli kontaktu s úřady," řekl. „Jsou hříčkou v rukou zločinců. Musíme je zaregistrovat a integrovat,“ uvedl Ramelow.

Ministr vnitra de Maiziére na konci září uvedl, že drtivá většina běženců je podle něj "zanesena v centrálním registru. A zaregistrováno bylo také dalších 50.000 běženců, kteří ale dále v azylovém řízení nepokračovali. Z velké většiny podle nejspíš z Německa odešli," podotkl ministr.

Podle deníku Die Welt jsou mezi ukrývajícími se cizinci muži, kteří vstoupili do země, ale nikdy se nepřihlásili na žádném úřadu. Druhou skupinou jsou ti, kteří měli nějaký kontakt s německými úřady, pak ale zmizeli a už kontakt neobnovili. Jsou mezi nimi rovněž studenti a pracovníci, kterým prošla víza. Dále tuto skupinu tvoří žadatelé o azyl, kteří byli odmítnuti a ukrývají se ze strachu z deportace.

Maďarský bezpečnostní analytik tvrdí, že jenom v Německu zmizelo ze systému 400.000 lidí a ti se "potulují" po Evropě

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Metropolico.org

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.