V Německu spadla americká F-16

V Německu spadla americká F-16
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto F-16
11 / 08 / 2015, 13:30

Havárie stroje F-16 se odehrála v okresu Bayereuth. Pilot se stihl katapultovat.

Letadlo havarovalo v neobydlené oblasti, nikdo další kromě pilota nebyl zraněn. Podle tiskového mluvčího americké armády v Grafenwöhr byla příčinou havárie stroje porucha motoru.

Na palubě letounu byl jen petrolej, letecký benzín a podle všeho cvičná bomba, trosky letounu chtějí američtí hasiči nechat dohořet. Okruh 100 metrů od havárie je přísně střežen americkou armádou.

F-16 je jedno z nejpoužívanější bojových letadel na světě. Kromě amerických ozbrojených sil, používají F-16 armády asi dvou desítek států. V provozu je asi 2300 strojů.

Zdroj: nordbayerischer-kurier.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.