V Německu začnou jednání o vládě CDU/CSU a SPD

V Německu začnou jednání o vládě CDU/CSU a SPD
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Angela Merkelová
13 / 12 / 2017, 07:30

V Německu dnes večer začnou jednání o vytvoření nové vlády mezi konzervativní unií CDU/CSU a sociální demokracií (SPD). Předpokládá se, že strany si dnes především domluví harmonogram dalších schůzek. Konkrétnější rozhovory mají začít až v lednu a jejich výsledek je nejistý. Zatímco CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové je pro pokračování velké koalice, sociální demokraté zvažují i další možnosti.

Jednou z nich je například podpora menšinové vlády CDU/CSU, či další volnější koaliční spolupráce, při níž by v některých otázkách mohly strany postupovat podle svého. Kancléřka Merkelová ovšem považuje za nejlepší možnost velkou koalici, která by podle ní jako jediná zajistila potřebnou stabilitu.

SPD se původně rozhovorů o kabinetu vůbec účastnit nechtěla, po krachu koaličního vyjednávání mezi CDU/CSU, FDP a Zelenými ale svůj postoj změnila. Přesto je mezi řadou sociálních demokratů odpor k pokračování velké koalice dobře patrný. Straníci proto budou rozhodovat o všech zásadních krocích během rokování. Už v pátek se má vedení SPD vyjádřit, jestli v lednu začne se sondovacími rozhovory s CDU/CSU.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace