V nizozemském Haagu vznikla no-go zóna. Muslimové už diktují, jak se mají lidé chovat a oblékat

V nizozemském Haagu vznikla no-go zóna. Muslimové už diktují, jak se mají lidé chovat a oblékat
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: no-go zóna
11 / 06 / 2017, 10:00

Ve čtvrti Schilderswijk v Haagu ,,vyrostla" ortodoxně muslimská no-go zóna. Tu však místní autority přehlížejí.

Čtvrť Schilderswijk v Haagu, která je známá jako ,,šaríjský trojúhelník",  podle jejích obyvatel ovládli muslimové, které zde tvoří drtivou část populace. Má zde dokonce fungovat neoficiální ,,policie šaría", jež si má zjednávat pořádek a neřídit se platnými nizozemskými zákony.

Muslimů, kteří jsou soustředěni kolem mešity El islam, je ve Schilderswijku asi 5 000 a jejich počet stále roste. Podle místních obyvatel se postupně ze čtvrti stalo ortodoxně muslimské uzavřené území, v němž se začínají muslimové nebezpečně ,,roztahovat".

Policie a politikové navíc tento problém ignorují, a proto se ze Schilderswijku začíná stávat oblast, jež se podle mnohých řídí v podstatě sama. Čtvrť je jen dva kilometry od haagského centra a úřady se proto nyní dostaly ,,pod palbu" nespokojených obyvatel Schilderswijku, kteří požadují po místních autoritách, aby problém řešily. Lidé je kritizují za to, že nedokázaly zajistit, aby ve čtvrti Schilderswijk byl rovnoměrný ,,etnický mix" obyvatel, který by se týkal například i zdejších škol.

Podle lidí již situace došla tak daleko, že ortodoxní muslimové si už diktují ostatním lidem, jak se mají chovat a jaké oblečení mají nosit. Nemuslimové jsou zde již běžně ,,nálepkováni" jako káfirové (nevěřící). Jeden z obyvatelů ,,šaríjského trojúhelníku" prohlásil, že je soustavně šikanován muslimy za to, že vlastní psa, který je podle islámu ,,nečistým" zvířetem. Žena, která delší dobu ve čtvrti bydlí, zase vypověděla,, že její dcera jí řekla, že její sukně byla ,,shledána" muslimy jako nevhodná.

V Schilderswijku má hrát důležitou roli neoficiální ,,policie šaría", což však nizozemská policie popírá. Místní policejní šéf Michel de Roos řekl, že nic nenasvědčuje tomu, že náboženská policie pod vedením muslimů v této čtvrti funguje. Současně nevyloučil, že tato jednotka může existovat.

 

Zdroj: irishtimes.com

Tagy článku