V Pákistánu spadlo letadlo se 40 lidmi na palubě. Nehodu zřejmě nikdo nepřežil

V Pákistánu spadlo letadlo se 40 lidmi na palubě. Nehodu zřejmě nikdo nepřežil
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: havárie letadla
07 / 12 / 2016, 18:15

Letadlo společnosti Pakistan International Airlines (PIA) s více než 40 lidmi na palubě se zřítilo v severním Pákistánu na vnitrostátní lince do metropole Islámábádu. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura Reuters. Letadlo spadlo na horském svahu, armáda už na místě pádu objevila 36 mrtvých.

Stroj po startu z města Čitrál ztratil kontakt s pozemní letovou kontrolou a zmizel z radarů. Spadl údajně v oblasti města Abbottábád, asi 100 kilometrů severně od Islámábádu. Podle svědků je nepravděpodobné, že neštěstí někdo přežil.

 

 Na místě neštěstí prohledává trosky a pátrá po tělech dalších obětí asi 500 vojáků, lékařů a záchranářů. Podle oficiálních seznamů letecké společnosti bylo na palubě 48 lidí včetně pěti členů posádky a pozemního inženýra. Jiné zdroje informovaly o 41 nebo 47 lidech na palubě.

Zástupce policie Saíd Vazír v pákistánské televizi řekl, že podle místních obyvatel bylo letadlo už před dopadem na zem v plamenech. Svědek citovaný agenturou Reuters řekl, že nehodu s největší pravděpodobností nikdo nepřežil a že mnoho těl je silně ohořelých a k nepoznání. Trosky jsou roztroušené všude kolem.

 

Než letadlo narazilo do horského svahu, začalo podle svědků hořet. Podle vládního činitele pro letectví Irfána Ilahího mělo problémy s motorem, ale zatím je prý příliš brzy určit příčinu neštěstí.

Na seznamu cestujících byl uveden také Džunaid Džamšíd, známý zpěvák, který úspěšnou kariéru člena první velké pákistánské rockové skupiny z 90. let vyměnil za post muslimského kazatele.

V roce 2010 zahynulo při pádu letadla pákistánské společnosti Airblue na trase mezi Karáčí a Islámábádem 152 osob.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku