V Paříži zatčen muž, který vytáhl nůž u Eiffelovy věže. Křičel Alláhu akbar!

V Paříži zatčen muž, který vytáhl nůž u Eiffelovy věže. Křičel Alláhu akbar!
06 / 08 / 2017, 17:30

V Paříži byl v sobotu krátce před půlnocí zatčen muž, který u bezpečnostních kontrol před Eiffelovou věží vytáhl nůž a křičel Alláhu akbar (v arabštině Bůh je veliký).

Podle zdrojů blízkých vyšetřování se ve vazbě přiznal, že chtěl spáchat atentát na jednoho z vojáků a že byl ve spojení s členem teroristické skupiny Islámský stát. Incident si nevyžádal žádné zraněné, napsala agetura AFP.

Úřady původně událost označily za kriminální čin, dnes se ale vyšetřování ujal protiteroristický odbor prokuratury, uvedla agentura Reuters.

Incident se stal kolem 23:30. "Jeden muž se dostal přes první bránu, bezpečnostního agenta udeřil loktem. Pak vytáhl nůž a křičel Alláhu akbar," řekl AFP zdroj blízký vyšetřování. Vojáci pak narušiteli nařídili, aby nůž položil na zem. "To udělal, aniž kladl odpor, a byl hned zatčen," dodal zdroj. Podle něj jde o někoho, kdo má duševní potíže a na konci července byl propuštěn z psychiatrické léčebny.

Policisté pak slavnou památku čtvrt hodiny před její oficiální zavírací dobou evakuovali. Dnes se věž pro turisty otevřela normálně.

 Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace