V pařížské kanceláři Mezinárodního měnového fondu vybuchla dopisová bomba. Hollande: Je to atentát

V pařížské kanceláři Mezinárodního měnového fondu vybuchla dopisová bomba. Hollande: Je to atentát
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: exploze
16 / 03 / 2017, 14:45

V pařížské kanceláři Mezinárodního měnového fondu (MMF) došlo k výbuchu obálky, tzv. dopisové bomby.

Při explozi byla zraněna jedna žena, která utrpěla lehčí zranění obličeje a ruky při manipulaci s obálkou. V době výbuchu byly v místnosti tři lidé. Informoval o tom server RT. Podle serveru RT nebyla budova poškozena.

Policie a zvláštní jednotky se sjely na místo a pátrají po dalších podezřelých zařízeních. Policie prohlásila, že dopis s výbušninou byl poslána poštou.  Podle policie předcházely výbuchu telefonické výhrůžky. 

Televize BFMTV přirovnala výbušnou směs k větší petardě uloženou ve válečku o rozměru 30 centimetrů. Policie záležitost vyšetřuje jako teroristický čin a zároveň jako pokus o vraždu.

Francouzský prezident François Hollande označil výbuch dopisové bomby v pobočce za atentát a slíbil, že policie vyvine veškeré úsilí k zatčení organizátorů útoku. Šéfka MMF Christine Lagardeová incident odsoudila jako akt násilí.

 

psali jsme:

Výbuch v turistickém letovisku Antalya

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.