S Putinem na věčné časy. Ruský prezident si svou funkci doživotně ,,předplatil"

S Putinem na věčné časy. Ruský prezident si svou funkci doživotně ,,předplatil&quote;
Popisek: Vladimir Putin
07 / 12 / 2017, 15:00

Vladimir Putin oznámil, že bude opět kandidovat na ruského prezidenta.


Ruský prezident Vladimir Putin ,,překvapivě" oznámil, že bude kandidovat v březnu 2018 na prezidenta republiky, kterým se stal poprvé v roce 2000. S výjimkou let 2008 - 2012, kdy si funkce prezidenta a premiéra ,,prohodil" s Dmitrijem Medveděvem z důvodu končícího funkčního období, je Putin již 17 let ústřední postavou ruské politiky.

psali jsme: Operácie v Sýrii odhalili určité nedostatky, povedal Vladimír Putin

Ruský prezident nemá protikandidáta, který by stejně proti němu ve stávajících podmínkách neměl šanci. Ruská opozice je totiž rozdrobená a státní aparát dělá vše pro to, aby ji po všech stránkách znevýhodňoval, hlavně mediálně. Není tak pochyb, kdo se stane příštím ruským prezidentem. Putin si navíc drží vysokou popularitu (okolo 80% Rusů jej vnímá pozitivně), která ještě více stoupla po anexi Krymu a ruském vojenském angažmá v Sýrii, kde Putin prokázal svou rozhodnost.

Jeho podpůrné živení popularity spříznenými médii, které Kreml ovládá, a na druhé straně hanění opozice a represivní kroky, které pro ní podniká, znamená, že na další funkční období se vládcem Ruska stane opět Putin, který bude ještě sebevědomějším vládcem než doposud.

psali jsme: Putin pochleboval íránskému prezidentovi: Naše diplomacie trvá 500 let, obchody závratně rostou

Je tak možná, že překoná například zimbabwského prezidenta Roberta Mugabeho, který si po 30 letech ve funkci sbalil (a to dost neochotně) fidlátka, protože byl k tomu donucen armádou. To samozřejmě Putinovi nehrozí, nicméně v ruské politice začalo již dávno převládat značně deformované politické prostředí, které bohužel nemá v současné situaci, kdy Putin ovládá všechny klíčové instituce státu, reálnou alternativu. Ruský prezident tak má v podstatě  prezidentskou funkci doživotně ,,předplacenou".

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace