V Polsku se našla ,,časová kapsle" obsahující nacistické dokumenty

V Polsku se našla ,,časová kapsle&quote; obsahující nacistické dokumenty
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: nacističtí vojáci
19 / 09 / 2016, 18:30

Fotografie, noviny, mince, propagační materiály či knihy. To vše našli archeologové v masivní, 80 let staré měděné tubě v polském městě Zlocienec.

Archeologové o ní věděli, dlouho však k ní neměli přístup. Tuba z roku 1934 se našla v těžko přístupném místě pod budovou, která za druhé světové války sloužila jako výcviková škola nacismu.

Tuba obsahuje některé vzácné nacistické materiály, například i dvě kopie Hitlerovy knihy Mein Kampf. Obsah kapsle je podle jednoho z členů vědeckého týmu, dr. Marcina Peterleitnera v perfektním stavu, za což může především fakt, že samotná tuba se nacházela ve velmi zachovalém stavu.

Veškeré materiály, které byly v tubě nalezeny, budou představeny zájemcům v Národním muzeu ve Štětíně.

 

Zdroj: theindependent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace